Prasa o nas: Kurenda (Sierpień 2016)

gminachelmzaGrupa „Działamy Razem” razem ze Stowarzyszeniem Homo–homini realizują projekt „Turystycznie, zdrowo i sportowo – małolaty pod opieką mamy i taty zwiedzają gminą Chełmża” finansowany w ramach programu „Działaj Lokalnie IX” prowadzonego przez Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie.

Najpierw odbyło się spotkanie ze Strażnikiem Gminnym p. G.Stramkiem, który przedstawił nam zasady poruszania się rowerem po drogach publicznych i każdemu rozdał kamizelki odblaskowe i odblaski. Następnie wyruszyliśmy do Sanktuarium Bł.Juty, gdzie pod przewodnictwem Ks. kan. T. Kozłowskiego zwiedziliśmy kaplicę i poznaliśmy sylwetkę Bł. Juty. Resztę czasu spędziliśmy nad jeziorem, gdzie dzieci przygotowały plakaty, a potem były zabawy i ognisko.

Gościliśmy grupą 50 osób w Kiełbasinie, gdzie Ks. kan. Piotr Igielski przedstawił nam historię kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kiełbasinie, a następnie p. Sołtys E.Kasprzak wraz z paniami z KGW gościła nas w uroczej świetlicy.Piekliśmy tam przepyszny chleb, przeprowadziliśmy konkurs skakania przez skakankę z nagrodami oraz piekliśmy kiełbaski w ognisku.

Bardzo dziękujemy pani Sołtys E. Kasprzak, pani Krystynie Gołaszewskiej i paniom z KGW za wspaniałe przyjęcie.

W obydwu wyjazdach udział wzięło około 100 osób. Było SUPER! Już czekamy na następne wyjazdy i to jeszcze w sierpniu do Zelgna i do Kończewic.

„Działamy Razem” D.Kurdynowska

źródło: http://www.gminachelmza.pl/plik,28353,kurenda-sierpien-2016-wielkosc-pliku-37-8-mbajta.pdf (STRONA 5)